Průběh terapie a využití

JAK PROBÍHÁ TERAPIE

Průběh terapie je vždy maximálně přizpůsoben každému klientovi, jeho přáním, potřebám, psychickému a fyzickému stavu.

Sezení začíná úvodním seznámením, informováním klienta, jak bude celá terapie probíhat a zodpovězením případných dotazů. Klient sděluje, s čím za terapeutem přichází, jaká má trápení, problémy nebo bolesti.

Následuje relaxace, kdy klient zklidní svoje myšlenky a uvolní se. Dle druhu problému volím vhodnou techniku, pomáhám klientovi porozumět příčině problému, zbavím ho emočního náboje nepříjemného zážitku, naučeného chování a negativní vzorce přepíšeme vzorci novými. Dále naučím klienta jednoduché techniky, kterými si dokáže sám ulevit např. při úzkosti, strachu nebo jiných nepříjemných situací. Při dlouhodobém stresu, psychickému vypětí provádím během terapie řízenou progresivní relaxaci, kdy klient vědomě zatíná a uvolňuje svaly v jednotlivých částech těla.

O klientovi nejsou vedeny žádné záznamy ve zdravotní dokumentaci ani u zdravotních pojišťoven. Na sezení není potřeba žádné doporučení. Klienti o sobě nesdělují žádné bližší informace jako adresu, rodné číslo a sezení může probíhat zcela anonymně. Při terapii s dětmi a nezletilými vyžaduji písemný souhlas rodičů. Na terapii se není potřeba jakkoliv připravovat (oblečení, pitný režim, atd.)

FORMY TERAPIE

V případě, že se nechcete setkat s terapeutem osobně, jste ze vzdálenějších míst, máte akutní potíže nebo vzhledem k povaze problému vyžadujete absolutní anonymitu, lze využít terapie po telefonu, po mailu nebo prostřednictvím dalších komunikačních kanálů (viber, whatsapp, messenger).

KDE MOJE TERAPIE POMÁHÁ
Používané metody v mé terapii mají široký záběr využití a mohou pomoci v následujících oblastech života.

Psychické problémy: deprese, úzkosti, traumata, strachy, panická porucha, sebepoškozování, fobie, ztráta blízké osoby, frustrace a další problémy na psychické úrovni.

Práce a finance: nízká výkonnost, nemožnost prosadit se, syndrom vyhoření, problémy se získáním zaměstnání, workoholismus a jiné.

Potíže s vlastním „já“: nízké sebevědomí, hledání smyslu života a vlastní identity, odpuštění si, ztráta chuti do života.

Děti a dospívající: strach ze školy, tréma, šikana, komplex méněcennosti, potíže se spolužáky nebo učiteli, noční můry, problémy se soustředěním, sebepoškozování, zneužívání návykových látek a další.

Fyzické problémy: bolesti hlavy, chronické bolestivé stavy, poúrazové potíže, kožní problémy, alergie a další.